W ciągu roku, Służba Celno-Skarbowa wraz z mazowiecką Krajową Administracją Skarbową, podjęła energiczne kroki w celu ograniczenia nielegalnego hazardu w regionie. Ich działania zaowocowały zabezpieczeniem 1113 automatów do gier hazardowych podczas 217 kontroli. Znaczący sukces odnotowano w Warszawie, gdzie udało się zlikwidować aż 7 nielegalnych salonów gier.

Współpraca pomiędzy Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym a Komendą Stołecznej Policji przyniosła efekty w postaci rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej. Przestępcy prowadzili swoje działania w różnych województwach, wykorzystując do tego sieć lokali usługowych. W efekcie zabezpieczono nie tylko nielegalne automaty, ale również sprzęt elektroniczny i dokumentację związaną z procederem.

W ramach działań represyjnych, jedna z akcji zaowocowała zabezpieczeniem 30 automatów w siedmiu salonach gier oraz środków pieniężnych przeznaczonych na wypłaty wygranych. Osoby odpowiedzialne za organizację nielegalnego hazardu, narodowości polskiej i ukraińskiej, zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty przestępstwa skarbowego.

Spektakularna operacja przeprowadzona w lipcu ujawniła, że nielegalny hazard nie ogranicza się jedynie do salonów gier, ale także kwitnie w mniej oczywistych lokalizacjach, jak budynki mieszkalne czy hale magazynowe. Zabezpieczono tam znaczną liczbę automatów oraz wyposażenie typowe dla tego typu miejsc.

Organizacja nielegalnych gier hazardowych niesie za sobą poważne konsekwencje prawne, w tym kary finansowe sięgające 100 tys. zł od każdego urządzenia oraz możliwość kary pozbawienia wolności. Mazowiecka KAS nie ogranicza się jedynie do akcji represyjnych. Prowadzi również działalność profilaktyczną, mającą na celu uświadomienie szczególnie młodym ludziom zagrożeń związanych z hazardem. Program edukacyjny „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”” kierowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, zwracając uwagę na niebezpieczeństwa związane nawet z pozornie nieszkodliwymi grami internetowymi.

Źródło: https://www.mazowieckie.kas.gov.pl/

Archiwum: luty 2024